Jury

data aktualizacji: ponad rok temu 5.03.2019, odsłon: 14438
A A A     PDF

W jury tegorocznej edycji Festiwalu zasiądą:

Konrad Dworakowski - reżyser i aktor, absolwent i wykładowca białostockiego Wydziały Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie. Dyrektor Teatru Pinokio w Łodzi, Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela

Iwona Loranc - laureatka wszystkich największych festiwali piosenki artystycznej w Polsce, m.in. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, piosenkarka i aktorka związana z Teatrem Buffo. Nagrała cztery albumy: Tricolor, Znaki na niebie, Loranc śpiewa Jakubczak i Brzegi.

Monika Kowalczyk-Kogut - animator kultury, teatrolog, specjalista emisji głosu, instruktor teatralny i recytatorka, jest laureatką głównych nagród na największych konkursach recytatorskich w kraju, w tym także Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz OFSS "...czy to jest kochanie?", z którym związana jest od początku jego istnienia. Prowadzi szkolenia z emisji głosu, wystąpień publicznych i autoprezentacji, a także warsztaty i szkolenia artystyczne dla dzieci i młodzieży. Jest inicjatorką i pomysłodawczynią jedynego w Polsce Festiwalu Wywodzących ze Słowa "KOT" i działa w kilku stowarzyszeniach kulturotwórczych. Jest również prezesem Stowarzyszenia Promocji Amatorskiego Ruchu Artystycznego "Między wierszami" i członkiem zarządu Stowarzyszenia "Głowa do góry". Wraz z mężem, Piotrem Kogutem, prowadzi Dom Spokojnej Książki, organizuje warsztaty twórcze, artystyczne i kulturowe, imprezy kulturalne, współtworzy festiwale i konkursy recytatorskie m.in. w Skarżysku-Kamiennej, Warszawie czy Mostkach (woj. świętokrzyskie). Obecnie jest dyrektorem Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.