Program

data aktualizacji: ponad rok temu 21.01.2016, odsłon: 15259
A A A     PDF

PROGRAM

 XVIII EDYCJI FESTIWALU SZTUKI SŁOWA

 …CZY TO JEST KOCHANIE?


 

20.03.2014

Sala Kina Światowid, godz. 19.00

Koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem

 

Grażyna Łobaszewska - jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, kompozytorek i autorek wielu śpiewanych przez siebie utworów.

„Najczarniejsza z białych kobiet, bez wahania porównywana z Aretą Franklin czy Billie Holiday.

Artystka od lat zachwyca publiczność nie tylko wykonaniem piosenek napisanych specjalnie dla niej, przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własnymi interpretacjami standardów jazzowych czy gospel.

Artystce towarzyszy stały skład muzyków – Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary), Michał Szczeblewski (perkusja) oraz Piotr Mania (pianino).

Podczas koncertu promującego najnowszą płytę „Przepływamy” nie zabraknie również największych przebojów Artystki, takich jak „Czas nas uczy pogody” czy „Brzydcy”.

 

21.03.2014

Sala Kina Światowid, godz. 20.00

Spektakl teatralny OLD LOVE w wykonaniu: Małgorzaty Ostrowskiej – Królikowskiej, Artura Barcisia, Zuzy Grabowskiej i Pawła Domagały.


”Old Love” to pełen humoru spektakl podejmujący zagadnienie tego, czy ludzie w „pewnym wieku” powinni myśleć o miłości, zwłaszcza fizycznej. Opowieść o związku, który rodzi się, gry dwie osoby niemal przez całe życie przelotnie się spotykają; o determinacji mężczyzny, który stara się zdobyć serce dość opornej ukochanej; o rozbudzeniu zdawałoby się, dawno zapomnianych emocji. „Old Love” to sztuka stawiająca ważne życiowe pytania, ale pełna ciepła, optymizmu i humoru.

 

23.03.2014

Koncert Galowy

Sala Kina Światowid, godz. 18.00

 

Koncert Laureatów XVIII edycji Festiwalu Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie?

oraz

Koncert Doroty Osińskiej z zespołem

 

Po sukcesie w programie „The Voice of Poland” Dorota Osińska wraca ze swoją trzecią już solową płytą. „Teraz” to kolejne oblicza muzyczne Doroty, zapowiedź nowych ważnych rozdziałów w jej twórczości. Bawi, dodaje otuchy i wzrusza jednocześnie. Zaskakuje lekkością i dynamicznością brzmień, zachowując przy tym charakterystyczną dla siebie liryczność. Niezmiennie zachwyca siłą swojego głosu.

 

21.03 – 23.03.2014

PREZENTACJE KONKURSOWE

piosenka poetycka i recytacja

 

Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w dwóch kategoriach – recytacji oraz piosenki poetyckiej. Do konkursu zaprosimy młodzież szkół ponadgimnazjalnych, studentów i dorosłych.

 

    Prezentacje konkursowe w kategoriach:

21.03.2014  – recytacja

22.03.2014 – recytacja, piosenka poetycka

23.03.2014 – recytacja

 

oraz konsultacje uczestników z jurorami