Jury

data aktualizacji: ponad rok temu 11.03.2020, odsłon: 2245
A A A     PDF

W Jury XXIV edycji Festiwalu zasiądą:

Katarzyna Flader-Rzeszowska

Natalia Sołtysik

Jarosław Wasik

 

 

Katarzyna Flader-Rzeszowska - prof. UKSW – historyk teatru, wykładowca akademicki. Ukończyła Wydział Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza oraz Wydział Nauk Historycznych i Społecznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, absolwentka Podyplomowych Studiów Humanistycznych w Polskiej Akademii Nauk. Doktorat i habilitację uzyskała w Instytucie Sztuki PAN. Adiunkt w Katedrze Dialogu Wiary z Kulturą UKSW. Redaktor naczelna kwartalnika „Kultura – Media – Teologia”, redaktorka miesięcznika „Teatr”. Autorka książek "Wypowiedzieć człowieka. Poezjoteatr Tadeusza Malaka" (Wrocław 2016), "Teatr przeciwko śmierci. Kryptoteologia Tadeusza Kantora" (Warszawa 2015), "Wędrowanie... Jednoosobowy teatr Wiesława Komasy" (Wrocław 2014), "Promieniowanie rapsodyzmu. W kręgu myśli i praktyki teatralnej Mieczysława Kotlarczyka" (Warszawa 2008), współautorka publikacji "Miejsca teologiczne w kulturze wizualnej" (Kraków-Warszawa 2013). Wielokrotna laureatka konkursów recytatorskich i festiwali teatrów jednego aktora, m.in. Festiwalu Sztuki Słowa …czy to jest kochanie?

 

Natalia Sołtysik – absolwentka filmoznawstwa UJ w Krakowie, Wydziału Reżyserii Dramatu AT w Warszawie, Szkoły Aktorskiej pp Machulskich i Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Asystowała Robertowi Wilsonowi podczas jego projektu „Akropolis/Symptoms” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. W 2007 roku zadebiutowała w warszawskim Teatrze Współczesnym spektaklem „Szafa”wg Mishimy Yukio , gdzie wyreżyserowała też później „Historię miłosną” wg.J.L.Lagarce'a . W latach 2008-2017 robiła przedstawienia w warszawskim Teatrze Ateneum, Współczesnym w Szczecinie, Współczesnym we Wrocławiu, a także w teatrach w Tarnowie, Olsztynie i Słupsku. Współpracowała z  PWST w Krakowie, Szkołą Aktorską pp.Machulskich  i WSKiMS im. J.Giedroycia w Warszawie. Realizowała czytania performatywne dla Instytutu Rumuńskiego, Teatru Rozmaitości w Warszawie i Teatru Nowego w Poznaniu. Ostatnie jej przedstawienia to „Skrzywienie kręgosłupa” wg I. Lausund (Teatr Współczesny, Wrocław, marzec 2017),Teatroteka wg tekstu M. Prześlugi „Nie ma” (WFDiF, listopad 2017) i spektakl „ Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi” M.Prześlugi (Teatr Współczesny, Szczecin, wrzesień 2019). Na co dzień prowadzi warsztaty teatralne dla dorosłych i zajmuje się masażem dźwiękiem.

 

Jarosław Wasik - wokalista, kulturoznawca, autor tekstów.

Ukończył Studium Wokalne w Gliwicach, Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Opolskim i Studia Doktoranckie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. 

Laureat koncertu "Debiuty" KFPP Opole '94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" i wielu innych festiwali.

Dwukrotnie otrzymał "Lirę Orfeusza" – Główną Nagrodę Centralnych Eliminacji OKR (kat. poezja śpiewana).

Wydał cztery autorskie płyty: "Nastroje", "Zielony z niebieskim", "Fabryka nastrojów" i "Nie dotykaj".

Od 2000 r. jest członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a od 2017 r. Rady Artystycznej Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Od 2013 r. dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.